Celostátní akce

 • Celostátní konference učitelů matematiky

  11.09.2019 - 10:00

  Ve dnech 17. - 19. 10. 2019 se ve spolupráci JČMF a VOŠP a SPgŠ konala tradiční

  Celostátní konference učitelů matematiky s mezinárodní účastí

  "Jak učit matematice žáky ve věku 10 - 16 let".

  Hlavní téma konference - Matematika a její aplikace

  Program a online registraci najdete na www.suma.jcmf.cz pod heslem Akce - Jak učit matematice ...

  Kontakt: RNDr. Hana Lišková, liskova [at] vospspgs.cz , 603 753 521

 • Celostátní konference učitelů matematiky

  23.10.2017 - 07:05
  1 + 2 = 3 …dny konference učitelů matematiky na Pedagogické škole

  Litomyšlská pedagogická škola hostila ve dnech 19. – 21. října 2017 celostátní konferenci učitelů matematiky základních škol a nižších ročníků víceletých gymnázií. Setkání pod názvem „JAK UČIT MATEMATICE ŽÁKY VE...

 • Na křídlech Pegasa aneb Svátek krásného slova na pedagogické škole

  12.11.2016 - 10:05
  Poema 2016 - logo

  2. listopadu byly dušičky. Kromě toho však do Litomyšle po 18 letech zavítala „Poema“ – národní přehlídka přednesu, čtení a improvizovaného vyprávění (studentů středních pedagogických škol). Poema už půl století putuje po pedagogických školách ČR; letošní, litomyšlský ročník byl přesně 49. v pořadí.

  Pedagogická poema – to je třídenní setkání lidí, kteří mají rádi krásu mluveného slova, zajímavé a smysluplné texty a jejich předávání. Takových lidí se přitom na litomyšlské přehlídce sešlo velké množství. Jak v řadách soutěžících středoškoláků (jichž bylo přes 60), pedagogů a odborných lektorů, tak především také v publiku. To bylo velmi barevné a různorodé, stejně tak, jako byl barevný a různorodý program Poemy.

  Slavnostní zahájení, na nějž si našlo cestu mnoho vzácných hostů v čele s radním pro školství Pardubického kraje Bohumilem Bernáškem a starostou města Litomyšle Radomilem Kašparem, vyvrcholilo divadelním představením Soumrak světů z autorské dílny Matěje Karla Šefrny.

  Druhý den na účastníky-žáky i účastníky-učitele čekaly literární a dramatické workshopy, vedené celkem 9 renomovanými lektory profesionály. Večer se pak v prostorách zámecké jízdárny představil známý český písničkář, spisovatel a filmař Vladimír Merta.

  Vlastní soutěžní přehlídka směřovala ke dvěma různým věkovým skupinám. Interpretační a improvizační umění soutěžících mohly ve Smetanově domě ocenit nejprve děti z mateřských škol, posléze též středoškolští studenti – vrstevníci a kamarádi soutěžících žáků.

  Slavnostní zakončení, jemuž byl přítomen mj. senátor Parlamentu ČR Radko Martínek, nabídlo drobnou ochutnávku toho, co všechno soutěžící umí, dále proběhlo nezbytné vyhlášení výsledků a zároveň malý koncert KOSu, smíšeného pěveckého sboru a chlouby pedagogické školy v Litomyšli.

  Pomyslnou tečku za příběhem letošní Poemy udělali kluci z kapely WxP, kteří na Domově mládeže VOŠP a SPgŠ zahráli účastníkům „na dobrou noc“. A pak už Pegas, symbol básnické fantazie i letošní přehlídky, roztáhl svá křídla a vznesl se do výše. Září mezi hvězdami noční oblohy a čeká, až ho k sobě zase někdo přivábí. Můžete to být třeba Vy! Může ale být, že si Pegas počká… a zjeví se až příští rok na Pedagogické poemě 2017 v severočeském Mostě.

  Vyšší odborná škola pedagogická a Střední pedagogická škola Litomyšl děkuje účastníkům, lektorům a všem, kteří se podíleli na úspěšné realizaci Poemy. Za přispění a podporu bychom rádi poděkovali městu Litomyšl, Pardubickému kraji, Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy a dalším sponzorům.

  J. Vávra

  Fotogalerie z jednotlivých dní.

  Všechny fotky jsou volně ke stažení ze Zonerama.

  Videozáznam ze slavnostního vyhlášení výsledků

 • Celostátní konference učitelů matematiky

  23.11.2015 - 17:40
  Ve dnech 22. - 24. 10. 2015 probíhala ve spolupráci JČMF
  a VOŠP a SPgŠ Litomyšl Celostátní konference učitelů matematiky s mezinárodní účastí "Jak učit matematice žáky ve věku 10 - 16 let".

  Hlavní téma konference - Kritická místa ve výuce matematiky.

  Podrobnosti najdete na...

 • Hudební festival Litomyšl 2010

  29.11.2013 - 00:00

  Pro bližší informace klepněte na odkaz "více...".

  Výsledková listina Hudebního festivalu Litomyšl 2010

  V PDF ke...

 • Hudební festival Litomyšl 2009

  28.11.2013 - 00:00

  Hudební festival středních pedagogických a vyšších odborných škol pedagogických Litomyšl 2009

  Hudební festival pedagogických škol Litomyšl 2009

  aneb Dialog nejen mezi žánry O festivalu 32. ročník Hudebního festivalu...
 • Hudební festival Litomyšl 2008

  29.11.2008 - 00:00

  Hudební festival středních pedagogických a vyšších odborných škol pedagogických Litomyšl 2008

  Ohlédnutí za Hudebním festivalem 2008 O festivalu Hudební festival středních pedagogických škol a vyšších odborných škol pedagogických má již dlouholetou...