První měsíc v partnerské škole ve Vídni

29.01.2020 - 19:52

Zdravím Vás z Vídně. Je tu krásně, město je velmi čisté a prostředí a lidi mě motivují k tomu, dělat víc a být lepší. Lidi tu jsou milí a pozitivní. 

V městské dopravě se již orientuji s přehledem, do školy to máme 10 minut pěšky na tramvaj a potom 20 minut tramvají. Škola působí na první pohled, když do ní vejdete, jako malá. Má ovšem 5 pater. V přízemí jsou družiny a vstup na školní zahradu, v prvním patře je ředitelna, sborovna a třída nejmladších dětí ve školce - Medvídci, kde jsou pouze 2 leté děti. Právě v této skupině působím každý den 3 hodiny. Ve druhém patře jsou potom další třídy školek a v dalších patrech jsou pak třídy od 1. do 4. třídy.

Ve školce jsou všechny paní učitelky milé a děti mluví německy i česky. Ve družině mám skvělou družinářku slečnu Kláru Životskou, která mi dává každý den prostor na to hrát s dětmi hry či si s nimi něco vyrobit. Už jsem s nimi měla pár výstupů a jsme dobrý tým.

V celé škole pijí děti jen vodu a mají ji rády a chutná jim. Jsou zvyklé pít jen vodu i doma. Jídlo je zdravé a chutné. Školní zahrada je vybavena prolézačkami, pískovištěm, mají spoustu různých vozítek a vybavení.

Bydlíme ulici vedle Pratru, takže je to krásné místo. Bohužel v téhle zimě jsou atrakce zavřené, v provozu je pouze strašidelná jízda s Klauny uvnitř a veliké kolo s výhledem na Vídeň.

Byla jsem se podívat v centru Vídně na Stephansplatz a také jsem viděla Schloss Schönbrunn a další památky.