Oslavili jsme 17. listopad – Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studenstva

25.11.2022 - 10:48

Oslavili jsme 17. listopad – Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studenstva. „Dvojjediný“ svátek připomínající dvě vážné historické události:

Před 83 lety byly zavřeny české vysoké školy a nacisté popravovali studenty, kteří se aktivně podíleli na protiokupačních demonstracích. O 50 let později pak studentskou protikomunistickou demonstrací, která byla na Národní třídě surově potlačena policií, začala sametová revoluce…

Studentskou nespokojenost i po 33 letech ctíme a statečnost studentů obdivujeme. Kéž i my dnes dokážeme stát na straně pravdy a svobody!!

Jelikož se na demonstracích v listopadu 1989 zpívalo, připomněli jsme si ty časy také zpěvem. Na koncertu Kosu v zámecké jízdárně…

Celá škola zde spolu s KOSem studentsky hrdě a odvážně odpověděla na otázku „Kde domov můj?“. Ať je nám v těch našich domovech příjemně. Znáte to: Všude dobře, doma nejlépe. V zemi české, v obci rodné i ve studentské Litomyšli. Na pajdáku. Tam všude ať jsme doma!

KOSáci listopadové události uctili svým zpěvem i na koncertech v Praze. 16.11. ve Velkém sále Hlaholu a 17.11. v rámci akce Korzo Národní, kde společně s kapelou WxP rozezpívali celou Národní třídu.

25.11.2022 - 10:48